Hemmamatcher 2019

5 maj Div 1, Vargarna – Brassarna – Örnarna – Indianerna Vit

15 maj Allsvenskan, Vargarna – Valsarna

29 maj Allsvenskan, Vargarna – VIP speedway

5 juni reservdag Allsvenskan omg 1 – 3

9 juni Div 1, Vargarna – Eskilstuna Smederna – Indianerna Svart – Masarna

15 juni 250cc, Vargarna – Nässjö – Västervik/Lejonen – Rospiggarna – Dackarna/Vetlanda – Vikingarna – Masarna/Griparna

23 juni Div 1, Vargarna – Indianerna Vit – Brassarna – Indianerna Svart

26 juni Allsvenskan, Vargarna – Team Småland

10 juli reservdag Allsvenskan omg 4 – 6

17 juil reservdag Allsvenskan omg 4 – 6

24 juli Allsvenskan, Vargarna – Max500 Speedway

7 augusti Allsvenskan, Vargarna – Griparna

21 augusti reservdag Allsvenskan omg 7 – 10

30 augusti 250cc, Vargarna – Nässjö – Västervik/Lejonen – Rospiggarna – Dackarna/Vetlanda – Vikingarna – Masarna/Griparna

22 september 250cc, Final RM Cup (inkl. Yngve Strömsten Cup)

 

Semifinal- och finaldagar Allsvenskan 2019:

28 augusti Semi 1 av 2 Hemma eller Borta

4 september Semi 2 av 2 Hemma eller Borta

11 september Final 1 av 2 Hemma eller Borta
18 september Final 2 av 2 Hemma eller Borta

 

 

Bortamatcher 2019

1 maj 250cc, Dackarna/Vetlanda – Vikingarna – Masarna/Griparna – Vargarna – Nässjö – Västervik/Lejonen – Rospiggarna (Vetlanda)

5 maj 250cc, omg. 1 RM Cup (Gislaved)

12 maj Div 1, Indianerna Svart – Vargarna – Masarna – Örnarna (Kumla)

12 maj 250cc, Rospiggarna – Dackarna/Vetlanda – Vikingarna – Masarna/Griparna – Vargarna – Nässjö – Västervik/Lejonen (Hallstavik)

19 Maj Div 1, Masarna – Indianerna Svart – Eskilstuna Smederna – Vargarna (Avesta)

20 maj Allsvenskan, Griparna – Vargarna (Nyköping)

25 maj Div 1, Örnarna – Indianerna Svart – Vargarna – Brassarna (Mariestad)

1 juni 250cc, Nässjö – Västervik/Lejonen – Rospiggarna – Dackarna/Vetlanda – Vikingarna – Masarna/Griparna – Vargarna (Nässjö)

2 juni 250cc, Västervik/Lejonen – Rospiggarna – Dackarna/Vetlanda – Vikingarna – Masarna/Griparna – Vargarna – Nässjö (Gislaved)

8 juni 250cc, omg. 2 RM Cup (Målilla)

12 juni Allsvenskan, Max500 Speedway – Vargarna (Eskilstuna)

16 juni 250cc, Masarna/Griparna – Vargarna – Nässjö – Västervik/Lejonen – Rospiggarna – Dackarna/Vetlanda – Vikingarna (Nyköping)

30 juni 250cc, omg. 3 RM Cup (Örebro)

3 juli Allsvenskan, Team Småland – Vargarna (Gislaved)

6 juli 250cc, omg. 4 RM Cup (Västervik)

13 juli Div 1, Brassarna – Örnarna – Indianerna Vit – Vargarna (Nässjö)

13 juli 250cc, Vikingarna – Masarna/Griparna – Vargarna – Nässjö – Västervik/lejonen – Rospiggarna – Dackarna/Vetlanda (Örebro)

14 juli Div 1, Indianerna Svart – Masarna – Eskilstuna Smederna – Vargarna (Kumla)

14 juli 250cc, Dackarna/Vetlanda – Vikingarna – Masarna/Griparna – Vargarna – Nässjö – Västervik/Lejonen – Rospiggarna (Målilla)

28 juli 250cc, omg. 5 RM Cup (Avesta)

2 augusti Allsvenskan, VIP Speedway Vargarna (Motala)

3 augusti 250cc, Västervik/Lejonen – Rospiggarna – Dackarna/Vetlanda – Vikingarna – Masarna/Griparna – Vargarna – Nässjö (Västervik)

4 augusti Div 1, Eskilstuna Smederna – Vargarna – Indianerna Svart – Masarna (Eskilstuna)

10 augusti 250cc, Rospiggarna – Dackarna/Vetlanda – Vikingarna – Masarna/Griparna – Vargarna – Nässjö – Västervik/Lejonen (Hallstavik)

10 augusti 250cc, omg. 6 RM Cup (Hallstavik)

16 augusti Allsvenskan, Valsarna – Vargarna (Hagfors)

18 augusti Div 1, Indianerna Svart – Indianerna Vit – Vargarna – Brassarna (Kumla)

24 augusti 250cc, Nässjö – Västervik/Lejonen – Rospiggarna – Dackarna/Vetlanda – Vikingarna – Masarna/Griparna – Vargarna (Nässjö)

25 augusti Div 1, Masarna – Vargarna – Indianerna Svart – Örnarna (Avesta)

31 augusti 250cc, omg. 7 RM Cup (Nässjö)

1 september Div 1, Indianerna Vit – Eskilstuna Smederna – Vargarna – Indianerna Svart (Kumla)

8 september 250cc, Masarna/Griparna – Vargarna – Nässjö – Västervik/Lejonen – Rospiggarna – Dackarna/Vetlanda – Vikingarna (Avesta)

15 september 250cc, Vikingarna – Masarna/Griparna – Vargarna – Nässjö – Västervik/Lejonen – Rospiggarna – Dackarna/Vetlanda (Örebro)